Hi-Tech okná

Moderný dizajn okien vhodný pre rodinné domy – High Technology. Okno je obalené tvrdeným sklom. Záleží na tom, či sa rozhodnete pre vnútorné okno alebo vonkajšie krídlo. Výplňou môže byť kalené trojsklo. Zaujala vás ponuka? 

Hi Tech vnútorný

Vo výrobkoch typu Vnútorný Hi-Tech vnútorný povrch krídla zo strany miestnosti je úplne zakrytý tvrdeným sklom.  Šírka Trojskla  od 58 do 64 mm.  Okraj Trojskla môže byť zafarbený na akúkoľvek farbu RAL

Vonkajší Hi-Tech

V okennom výrobku tohto druhu vonkajšia časť krídla ( zo strany ulice ) je zakrytá tvrdeným sklom. Šírka trojskla v tomto výrobku – 58 mm. Trojsklo môže byť prevedené podľa priania zákazníka s energeticky úsporným multifunkčným sklom.

Prevedenia okien Hi Tech

Okná z dreva a kaleného skla Hi-Tech

  • Eurohranol, pozostávajúci z troch lamiel s rôznym smerom vlákien
  • Vnútorná, alebo vonkajšia časť krídla je úplne uzavretá nárazuvzdorným tvrdeným sklom, o ploche väčšej, než je plocha zasklenia
  • Zasklenie hranola je 78 mm
  • Trojsklo má šírku od 58 do 64 mm
  • Vysoké zvukoizolačné vlastnosti
  • Ako možnosť môže byť inštalovaný hliníkový profil na vonkajšej strane okna
  • Dolná časť krídla a rámu z vonkajšej strany sú uzavreté hliníkovou odkvapovou lištou, ktorá poskytuje optimálnu ochranu najzraniteľnejších miest proti vplyvu prírodných faktorov
  • Možnosť výroby konštrukcií z kombinovaného hranola. Namiesto jednej lamely z borovice (vonkajšej alebo vnútornej), vyrába sa lamela z ušľachtilých druhov dreva
  • Možnosť výroby konštrukcií z hranola z exotických druhov dreva.
  • Sklenené hrany, prekrývajúce krídlo je možné zafarbiť na ľubovoľnú farbu RAL.

Farebné riešenia

Drevené okná sa perfektne hodia do každého interiéru, a to vďaka možnosti farbenia dreveného hranola na akejkoľvek farbu palety RAL. Pre farbenie okenných výrobkov sa používajú nemecké laky a farby Remmers na báze vody. Šetrnosť k životnému prostrediu, kvalita a bezpečnosť všetkých náterových hmôt sú potvrdené ekologickými normami DIN EN 73-1, „Modrý anjel“ a ekologickým testom – OKO TEST. Tieto nátery sú certifikované pre farbenie detských hračiek.

Použitie takýchto povlakových materiálov bráni poškodeniu, hnitiu okien a tým predlžuje životnosť výrobku.

Druhy dreviny na drevené okná

Pre výrobu drevených okien sa môžu používať ako jednoduché a exotické druhy dreviny. Je tiež možná výroba kombinovaného hranola z rôznych druhov dreviny.

Trojvrstvový lepený hranol

Trojvrstvový lepený hranol sa vyrába v procese zlepenia troch lamiel radiálneho rezu. Lamely sú vopred vysušené v sušiacich komorách k dosiahnutiu obsahu vlhkosti 10 až 12 %. Potom sa starostlivo triedia a sa odstraňujú z nich všetky viditeľné defekty (hrče, živicové vrecká, atď.) Ďalej lamela sa lepí v dĺžke. Na lepenie hranolov sa používa lepidlo D4 popredných európskych výrobcov. Z troch lamiel pripravených takýmto spôsobom, sa zlepí hranol na špeciálnom lise. Získaný trojvrstvový lepený hranol je kalibrovaný do veľkosti 78x82mm.

Kombinovaný hranol

Na rozdiel od masívneho dreva trojvrstvový hranol je oveľa menej citlivejší k teplotným a vlhkostným deformáciám, sú oveľa odolnejší a nemá žiadne vady v podobe hrč, živicových vreciek apod.

Pre výrobu drevených okien je možné použiť ako jednoduché aj exotické druhy dreviny. Je tiež možné použitie kombinovaného hranola z rôznych druhov dreviny. Na výrobu takéhoto hranola používajú dve borovicové lamely a jedna lamela z ušľachtilých druhov drevín (interné alebo externé).

Energeticky úsporné dvojsklo (i-sklo)

Tepelne úsporné (energeticky úsporné) je leštené sklo, ktoré bolo ošetrené špeciálnou nízko emisnou vrstvou z kovových oxidov, umožňujúcou zachrániť teplo v miestnosti. Cez vrstvu voľne prechádza slnečná krátkovlnná energia do miestnosti, zároveň vrstva odráža dlhovlnné tepelné žiarenie, napríklad z vykurovacích spotrebičov, vnútri miestnosti, nedovoľujúc mu vyjsť von.

Výhody okien s energeticky úsporným sklom:
Trojsklo s energeticky úsporným sklom prenáša o 60% menej tepla;
Dvojsklo s jednou komorou s energeticky úsporným sklom je o 15% „teplejšie“ v porovnaní s dvojsklami s dvoma komorami s obyčajným sklom;
Významne znižuje náklady na vykurovanie v zime;
Dvojsklá s energeticky úsporným sklom majú malú hmotnosť, čo umožňuje ich inštaláciu do okenných a posuvných systémov veľkých rozmerov.

Multifunkčné zasklenie trojsklo

Multifunkčné zasklenie vďaka moderným technológiám kombinuje funkcie protislnečných a energeticky úsporných skiel. Pomáha udržovať príjemnú mikroklímu v dome po celý rok: v lete chráni pred horúčavou, a v zime – znižuje tepelné straty. To pomáha výrazne znížiť náklady na elektrinu (pre klimatizáciu) v lete a v zime – na plyn (kúrenie).