Kvalitné okná zabránia tepelným stratám

O tom, koľko ušetríme za vykurovanie, rozhoduje každý detail aj použitý materiál. Okná a dvere bývajú najslabším článkom a spôsobujú najväčšie tepelné straty. Záleží preto od výberu typu okenných profilov.

V prípade nových okien hrajú zásadnú úlohu ich tepelnoizolačné vlastnosti, stavebná hĺbka či zvuková izolácia. Nemenej dôležitá je aj náročnosť údržby, dizajn alebo výber farebných prevedení. Akékoľvek kvalitatívne aj estetické požiadavky uspokoja plastové profily spoločnosti Inoutic. S nimi jednoducho zrealizujete svoje projekty, či už ide o novú výstavbu alebo modernizáciu starších domov či bytov.

Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti

Ak nechcete robiť kompromisy medzi kvalitou a tepelnou izoláciou, stavte na okenný systém Eforte. Tento šesťkomorový má stavebnú hĺbku 84 mm a bez prídavných izolačných prvkov (t.j. len s bežnou oceľovou výstužou) dosahuje výborné tepelnoizolačné vlastnosti a koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,95 W/(m2 . K). Navyše s bežným trojsklom dosiahne bez problémov hodnoty Uw = 0,8 W/(m2 . K), a tým spĺňa parametre požadované pri pasívnych domov. Do okenných profilov Eforte možno osadiť zvukovoizolačné sklá, a to s hodnotou izolácie až 46 dB. Taktiež vďaka špeciálnej technológii lepenia skla nie je problém realizovať neštandardné rozmery okien, napríklad až do výšky 2,6 metra. Okná sú pritom stabilné a bezpečné proti násilnému vniknutiu či rozbitiu zasklenia. Profil Eforte je v ponuke aj s predsadeným krídlom, ktoré vďaka svojej väčšej šírke umožňuje osadenie dvojsklom aj trojsklom so šírkou od 24 až do 56 mm. Krídlo v novom hranatom dizajne navyše pôsobí veľmi esteticky a zaujímavo.

Okná a dvere v jednotnom dizajne

V rámci jednej stavby je vždy výhodnejšie použiť rovnaký profil pre okná i dvere, aby sa dodržali nielen technické parametre, ale aj jednotný dizajn vrátane rovnakého farebného odtieňa. Dvere s profilom Eforte vynikajú vysokou pevnosťou a tvarovou stálosťou. Sú odolné proti poveternostným vplyvom a bezpečnejšie proti vlámaniu. Do dverí možno osadiť akékoľvek plastové, sklenené alebo hliníkové výplne, ktoré sú bežne dostupné na trhu. Výplň dokonca môže z veľkej časti prekrývať krídlo, čím dvere získajú kompaktný a atraktívny vzhľad.

Štyridsať farebných variantov

Štyri desiatky farebných odtieňov umožňujú realizovať aj ten najodvážnejší zámer. Stále aktuálnym trendom je hliníkový vzhľad rámov okien a dverí. To možno ľahko docieliť použitím exkluzívnej fólie Titanium Plus či hliníkovým opláštením, ktoré ponúka výborné tepelnoizolačné vlastnosti plastových okien a vzhľad hliníkových okien. Vďaka online aplikácii Inoutic – Konfigurátor farieb si dokonca môžete vyskúšať, ktorá farba okien by vášmu domu najviac pristala.

Technická precíznosť a vysoká kvalita okenných profilov Inoutic vám dáva slobodu pri realizácii a prináša dlhotrvajúcu radosť i úžitok.

Viac informácií získate na www.inoutic.sk

Podobné články