Profil Elegante pre moderné architektonické riešenia

Okno v súčasnej architektúre nepredstavuje len otvorovú výplň, ktorá slúži na vetranie miestnosti či prienik prirodzeného svetla do interiéru. Ide o sofistikovaný dizajnový prvok, ktorý dokáže výrazne ovplyvniť vizuálnu podobu stavby.

Budúcnosť otvorových výplní reprezentuje profilový systém Elegante. S týmto plastovým profilom s nadčasovým vzhľadom možno komerčnej či rezidenčnej budove vdýchnuť punc elegancie.

Výnimočný štíhly dizajn

Profilový systém Elegante je štíhly profil z PVC v prevedení s rovným aj predsadeným krídlom. Disponuje štíhlými elegatnými stĺpikmi, ktoré v oboch prevedeniach zaistia väčší prienik denného svetla do interiéru. Tento okenný profil sa ponúka v klasickej bielej verzii, jeho futuristický vzhľad však možno podtrhnúť špeciálnymi módnymi farbami. Na výber je široká škála 40 farebných fólií, vrátane najaktuálnejšieho trendu, ktorým sú fólie v sivom odtieni. Vhodne zvolená farba okenného profilu dokáže posunúť stavbu do vyššej estetickej kategórie. Do úvahy treba vziať pôvodný vzhľad fasády, celkový štýl budovy, pomer medzi plochou okien a stien, ale aj typ a farebné ladenie strechy. K modernej stavbe možno aj z hľadiska farebnosti okenného profilu pristupovať odvážnejšie. K zaujímavým riešeniam patrí v súčasnosti napríklad kombinovanie rozličných odtieňov fólií z vonkajšej a vnútornej strany okenného profilu.

Nízky koeficient tepelnej priestupnosti

Profilový systém Elegante okrem moderného dizajnu spĺňa aj najprísnejšie požiadavky na kvalitu a tepelnoizolačné vlastnosti. Disponuje stavebnou hĺbkou 76 mm a vďaka vynikajúcej hodnote tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K dokáže uspokojiť požiadavky každého zákazníka či architekta. V prípade potreby zvýšenia tepelnej a zvukovej izolácie či odolnosti proti vlámaniu možno do profilu použiť extrémne silné zasklenie hrúbky 70 mm.Tento šesťkomorový plastový profil predstavuje zároveň vhodnú voľbu aj pre nízkoenergetické a pasívne stavby. Súčasťou profilu Elegante je aj jadro EcoPowerCore vyrobené z recyklovateľného PVC, ktoré vyniká extrémnou pevnosťou. Táto technológia je priateľská k životnému prostrediu. Na hotovom okne nie je jadro viditeľné, ale zlepšuje mechanické vlastnosti profilu.

Zasklievacie lišty pre jednoduchšie zasklenie

Profil Elegante disponuje jednopätkovými zasklievacími lištami pre jednoduchšie zasklenie. Hranaté zasklievacie lišty môžu byť spojené v uhle 90°, čo umožňuje zasklenie aj veľmi malých okien. Ich tvar zas uľahčuje montáž tieniacej techniky. Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Zvoliť si možno lepenie pomocou dvojzložkového silikónu alebo lepiacou páskou. Výrobcovia okien ocenia aj použitie univerzálnej oceľovej výstuže v ráme a krídle a tiež štandardného kovania.

Viac na www.elegante.deceuninck.com/sk

Podobné články